Zabawa z gliną czyli warsztaty ceramiczne dla dzieci

glina_1Warsztaty ceramiczne przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Praca z gliną wspomaga rozwój dziecka. Zgniatanie, wałkowanie, modelowanie gliny przez najmłodszych w naturalny sposób przygotowuje rękę dziecka do nauki pisania.

Dodatkowo układ nerwowy dziecka jest stymulowany i rozwijany. Lepienie z gliny pobudza wyobraźnię, rozwija zdolności manualne ale przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom ogromną radość. W dziecięcych rączkach bezkształtne kawałki gliny nabierają formy i stają się jeżykami, aniołkami, misami, mydelniczkami lub zegarami.

glina_2Zajęcia trwają przez cały rok szkolny i odbywają się raz w tygodniu. Czas trwania zajęć to 45 minut. Opłata miesięczna 125 zł uiszczana na konto szkoły do 5 dnia każdego miesiąca ( we wrześniu do 24 września). Prowadzone są na terenie SP nr 77 na ulicy Samogłoski 9. Tematy zajęć są dostosowane do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych.

 

glina_3Dzieci lepią koty, psy, jeże, anioły, ozdoby na choinkę, ale także tworzą prace użytkowe (miseczki, doniczki, talerzyki) lub drobne prezenty takie jak ramka do zdjęcia dla Mamy lub kubek dla Taty. Prowadząca zajęcia dostarcza materiał, glinę oraz narzędzia. Proces ceramiczny wymaga wypału w profesjonalnym piecu ceramicznym w pracowni w temperaturze powyżej 1000 stopni.

 

Zajęcia odbywają się więc w cyklu:

1-sze zajęcia: lepienie pracy
2-gie zajęcia: malowanie lub szkliwienie wypalonych w piecu prac oraz tworzenie kolejnego dzieła.

Gotowe prace dzieci zabierają do domu.