O Nas

Casa della Lingua powstała z inicjatywy trzech nauczycieli języków obcych, którzy bazując na doświadczeniu zdobytym podczas pracy w szkołach językowych, w szkołach państwowych a także ucząc języków obcych w firmach zapragnęli stworzyć swoją wyjątkową szkołę łącząc wspaniałą atmosferę z profesjonalizmem nauczycieli.

Szkołę stworzyli:

Małgosia Szapiel – absolwentka Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów w Instytucie Lingwistyki Stosowanej w zakresie tłumaczenia prawniczego i sądowego z języka włoskiego. Lektorka języka włoskiego z wieloletnim stażem w nauczaniu pracowników firm. W szkole odpowiada za organizację kursów językowych dla dzieci oraz organizację szkoleń językowych dla firm.

Malgorzata

Marta Kaliska – doktor językoznawstwa, wieloletni lektor szkół wyższych. Związana z Katedrą Italianistyki oraz z Instytutem Kulturologii i Lingwistyki Antropocentrycznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Marta

Andrzej Kaliski – absolwent Filologii Włoskiej oraz Nauczycielskiego Collegium języka angielskiego a także Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Tłumacz przysięgły języka włoskiego. Nauczyciel języka angielskiego i włoskiego.

Andrzej